ART IN 

STUDIO ART IN. Dział dotyczący pracowni projektowej ART IN Architecture wprowadzającej sztukę do architektury designu i mody. 

Tworzymy platformę współpracy z Artystami, Projektantami, Architektami, Klientami i Odbiorcami. 

ART IN Architecture. Projektujemy koncepcje w oparciu o sztukę i kreatywne działania. 

- kreowanie sztuki w przestrzeni architektonicznej, przykładowa realizacja dla Hotely Gwiazda Morza we Władysławowie.

ART IN fashion . Tworzymy koncept dla brandów oraz kolekcje.

- współpraca z marką VERA&LUI - jedwabne apaszki ze sztuką. 

ART IN design. Kreujemy unikaty, modele kolekcjonerskie, wydarzenia i eventy.

- współpraca z marką MINI - to pomysł i autorski projekt Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej. 1 Kolekcja zrealizowana jest w oparciu o sztukę Filipa Kalkowskiego. Premiera pierwszego modelu miała miejsce 24 maja 2018 roku we współpracy z autoryzowanym dealerem MINI Zdunek.

MINI to marka, która w tak naturalny sposób połączyła się ze sztuką jeszcze bardziej personalizując design auta przez pryzmat kreacji. To początek konceptu ART IN MINI realizowanego przez markę ART IN Architecture z Gdańska, łączącą studio architektoniczne, pracownie artystyczne i galerię sztuk.

IDEA

Narracja płynie z relacji sztuki do otaczającej ją przestrzeni, interpretacja zmierza do wyłaniania obszarów pomiędzy.

Gallery Art in Architecture to Galeria Dzieł Sztuki i Wzornictwa działająca w relacji z projektowaną przestrzenią, w odniesieniu do architektury i kontekstu miejsca. Galeria skupia Artystów i Projektantów, promuje ich oraz ich twórczość. Współpracuje z pracowniami artystycznymi i architektonicznymi. Przygotowuje dzieła sztuki i wzornictwa do sprzedaży indywidualnej.

Trzon i jakby pierwszą formę prezentacji sztuki stanowi przestrzeń wystawiennicza z jej czysto białymi płaszczyznami, gdzie sztuka wyniesiona jest na najwyższy poziom percepcji.

Kolejną formą jest zaprojektowana przestrzeń, gdzie dane dzieło sztuki zaprezentowane jest w kontekście, w relacji do architektury i wzornictwa. Prezentowane wizualizacje pokazują jak ważne jest by wszystkie te elementy tworzyły harmonijne wnętrze, jak istotna jest przestrzeń pomiędzy i relacja różnych elementów. Nawiązaliśmy również współpracę z firmami zagranicznymi, które udostępniły nam swoje wnętrza do prezentacji dzieł sztuki reprezentowanych przez Galerię Art in Architecture. Z Danii: Fritz Hansen, Gubi, Light Years, Montana, &tradition. Z Włoch: Moroso, CeccottiCollezioni, Porada, Vibieffe, Poliform, Pianca, Cattelan Italia, Arketipo, Arflex, Saba Italia, Baxter.

Drugi ważny element stanowią Kolekcje projektowane przez Artystów, Designerów i Architektów. To przedmioty sygnowane,  wykonywane w krótkich seriach.

Wyodrębniony został również dział ART IN MINI, gdzie dla precyzyjnie wybranej marki MINI projektowane są przez pryzmat sztuki indywidualne elementy.  Są to przede wszystkim dachy legendarnego małego auta wyścigowego, na które nanoszona jest sztuka.

Szerszą Ideą jest tworzenie Centrum Sztuki, Designu, Wystawiennictwa i Architektury.  Zwrócenie uwagi na relacje sztuki i przedmiotów codziennego użytku, ich wielką zależność. Kontekst miejsca obrazujący przenikanie się różnych stref wzajemnie na siebie oddziałujących. Wnętrza, które swą skończoność i dopełnienie osiągnęły przez wprowadzenie do nich sztuki czystej: intrygującej, czasami niedopowiedzianej, skłaniającej do refleksji i różnych przeżyć. Misją naszą jest więc nie tylko prezentacja dzieł, ale i wytworzenie potrzeby jej posiadania poprzez inspirację.

Gallery ART IN Architekcture tworzy więc dialogiczną przestrzeń dla projektanta, artysty oraz odbiorcy dzieła.

Taka współpraca daje niezwykle twórcze możliwości, czego efektem jest zaistnienie Sztuki i designu  najwyższej klasy w architekturze stworzonej dla wnętrza Człowieka. Otoczenie, w jakim żyjemy ma ogromne znaczenie dla tego, kim jesteśmy, w jaki sposób widzimy świat i jak wykorzystujemy swoją kreatywność. Galeria Art in Architecture jest przestrzenią inspiracji, która stara się zachować sacrum, jakie niesie za sobą sztuka, jednocześnie dając możliwość wejścia z nią w relacje.