Idea

Narracja płynie z relacji sztuki do otaczającej ją przestrzeni, interpretacja zmierza do wyłaniania obszarów pomiędzy.

  • Michał Szlaga; foto, meble - Saba Italia - mesmetric

  • Marek Wróbel; foto,meble - Saba Italia - mesmetric

  • Tomasz Zerek, Jan Piechota; foto, meble - Saba Italia - mesmetric

  • Szczepan Troka Wysocki, Jan Piechota; foto, meble - Moroso - InterStyle HOME

  • Jan Piechota; foto, meble - Arflex - mesmetric

  • Grzegorz Zając; foto, meble - Arketipo, Porada - InterStyle HOME

  • Maja Siemińska. Foto, meble - Arketipo; Marek Wróbel. Foto, meble - Arketipo - InterStyle HOME

Gallery Art in Architecture to Galeria Dzieł Sztuki i Wzornictwa działająca w relacji z projektowaną przestrzenią, w odniesieniu do architektury i kontekstu miejsca. Galeria skupia Artystów i Projektantów, promuje ich oraz ich twórczość. Współpracuje z pracowniami artystycznymi i architektonicznymi. Przygotowuje dzieła sztuki i wzornictwa do sprzedaży indywidualnej.

Trzon i jakby pierwszą formę prezentacji sztuki stanowi przestrzeń wystawiennicza z jej czysto białymi płaszczyznami, gdzie sztuka wyniesiona jest na najwyższy poziom percepcji.

Kolejną formą jest zaprojektowana przestrzeń, gdzie dane dzieło sztuki zaprezentowane jest w kontekście, w relacji do architektury i wzornictwa. Prezentowane wizualizacje pokazują jak ważne jest by wszystkie te elementy tworzyły harmonijne wnętrze, jak istotna jest przestrzeń pomiędzy i relacja różnych elementów. Tutaj oprócz samej inspiracji pragniemy tworzyć mapę połączeń z Salonami Pokazowymi, gdzie prezentowaną sztukę i design można zobaczyć .  Rozbudowywana sieć połączeń z tymi szczególnymi miejscami daje nam możliwości promocyjne oraz prezentacyjnie. We wskazanych miejscach można indywidualnie umówić się na zobaczenie lub odbiór danego dzieła sztuki oraz złożyć zamóweinie na design. Jest to mesmetric - Gdynia i Warszawa, InterStyle HOME - Sopot, Interior Park - Gdynia, La Fabric - Gdańsk. Nawiązaliśmy również współpracę z firmami zagranicznymi, które udostępniły nam swoje wnętrza do prezentacji dzieł sztuki reprezentowanych przez Galerię Art in Architecture. Z Danii: Fritz Hansen, Gubi, Light Years, Montana, &tradition. Z Włoch: Moroso, CeccottiCollezioni, Porada, Vibieffe, Poliform, Pianca, Cattelan Italia, Arketipo, Arflex, Saba Italia, Baxter.

Drugi ważny element stanowi wzornictwo projektowane przez Artystów, Designerów i Architektów. To przedmioty sygnowane,  wykonywane w krótkich seriach.

Szerszą Ideą jest tworzenie Centrum Sztuki, Designu, Wystawiennictwa i Architektury.  Zwrócenie uwagi na relacje sztuki i przedmiotów do wnętrza architektonicznego, ich wielką zależność. Kontekst miejsca obrazujący przenikanie się różnych stref wzajemnie na siebie oddziałujących. Wnętrza, które swą skończoność i dopełnienie osiągnęły przez wprowadzenie do nich sztuki czystej: intrygującej, czasami niedopowiedzianej, skłaniającej do refleksji i różnych przeżyć. Misją naszą jest więc nie tylko prezentacja dzieł, ale i wytworzenie potrzeby jej posiadania poprzez inspirującą prezentację.

Gallery Art in Architekcture tworzy więc dialogiczną przestrzeń dla projektanta, artysty oraz odbiorcy dzieła.

Taka współpraca daje niezwykle twórcze możliwości, czego efektem jest zaistnienie Sztuki i designu  najwyższej klasy w architekturze stworzonej dla wnętrza Człowieka. Otoczenie, w jakim żyjemy ma ogromne znaczenie dla tego, kim jesteśmy, w jaki sposób widzimy świat i jak wykorzystujemy swoją kreatywność. Galeria Art in Architecture nie jest jedynie wirtualną prezentacją dzieł, jest przestrzenią inspiracji, która stara się zachować sacrum, jakie niesie za sobą sztuka, jednocześnie dając możliwość wejścia z nią w relacje.